Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin Haberleri2022 Cardano yılı mı olacak? Hoskinson açıkladı...

2022 Cardano yılı mı olacak? Hoskinson açıkladı…

ADA, Cardano

Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), küresel pazarda uzun vadeli büyümeyi sürdürürken Charles Hoskinson, 2022 yılının yoğun geçmesini bekliyor.

Cardano’nun kurucusu ve Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’su, yeni bir YouTube sohbetinde 300.000 abonesine 2021 için kilometre taşlarını ve üzerinde çalıştığı gelecek hedeflerini anlattı.

Hoskinson’un listesindeki önemli hedeflerden birinin, merkezi olmayan finans yoluyla dünyanın en yoksul insanlarına dahi, uygun fiyatlı kredi vermeyi kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanma planlarını sonuçlandırmak olduğunu ifade etti.

“2022’nin ikinci yarısı için hedefim, Cardano’da uçtan uca bir mikrofinans işlemi elde etmek için tüm parçaları nasıl bir araya getireceğimi bulmak. Kenya ya da başka bir yerde olsun farketmez blokzincir tabanlı kredi skoru olan bir kişi, Stabil coin ile, Cardano ağı üzerinden kredi alabilecek. Kredi skorunuz varsa tek tık yeterli.”

CEO, Afrika kıtasındaki insanları finansal olarak güçlendirmenin geleneksel finansta devrim yaratabilecek geniş kapsamlı etkileri olabileceğine inanıyor.

“Bu izinsiz bir sistem ve bir kere yaratılınca tekrar kapatılamaz. İyi bir kredi puanı nedir? Afrika’da reel finans alanında hangi ürün ve hizmetler bulunmalıdır? Peki bunu tüm Afrika’ya nasıl yayacağız? Hayalimiz bu. ”

 

Hoskinson, daha sonra önümüzdeki yıl için açıklanan bir dizi teknolojik kilometre taşını tartışıyor.

Önümüzdeki yıl, Hyperledger’dan Linux’a geçiş gibi, açık kaynaklı bir proje yapısı oluşturulacak.. Birçok kurum bağlı olacak ve şu an üzerinde çalışan herkes ben de dahil olmak üzere, yenilenecek… Plutus’u geliştirmek gibi şeylere baktığınızda, olması gereken geliştiricilerle yaptığımız çalışmaların bir sonucu olarak zaten üç CIPS [Cardano iyileştirme önerisi] bulunuyor. Gelmesi gereken ardışık düzenimiz, gelmesi gereken girdi onaylayıcılarımız mevcut. Eşler arası test ağında stake havuzu operatörleriyle test ediliyor ve orada birçok şey ortaya çıkıyor.

Hoskinson şöyle devam ederek sözlerini noktalıyor:

En yüksek önceliğimiz doğruluktu ve bunu başardığımıza göre performans ayarlama optimizasyonu, kullanılabilirlik gibi faktörlere geçebiliriz. Bu hızlı bir yineleme oyunudur. Biraz yaparsın. Büyük bir avantaj elde edersiniz…

Bu yazının yazıldığı sırada, Cardano blok zinciri tokeni ADA Coinmarketcap verilerine göre 1.44 dolar için işlem görüyor.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,095.46 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.46 5.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54326 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 43.16 6.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382592 1.75%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.30 7.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070994 2.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.18%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.31 10.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 2.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.84 4.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3777 4.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947239 3.31%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.65 10.76%