Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ana SayfaAltcoin Haberleri2.2 milyar dolarlık Ethereum çekilmeyi beklerken, Ether fiyatı 2.100 doları aştı

2.2 milyar dolarlık Ethereum çekilmeyi beklerken, Ether fiyatı 2.100 doları aştı

2.2 milyar dolarlık Ethereum çekilmeyi beklerken Ether fiyatı 2.100 doları aştı

Ether fiyatı son 24 saatte yüzde 10 yükselerek 2.100 doların üzerine geldi. Çekilmesi onaylanan toplam toplam ETH miktarı da (ödüller dahil) 2 milyar doları geçti.

Tokens.unlock veri izleme uygulamasına göre, şu anda toplam 2,27 milyar dolar değerindeki 1,07 milyon Ethereum çekilmeyi bekliyor.

Önümüzdeki 11 saat içinde, tahminen  toplam 111,8 milyon dolar olan 53.050 ETH’nin çekilmesi planlanıyor. Günlük ortalamaya vurunca 223,6 milyon dolarlık ETH’nin çekilmesine denk geliyor.

Yazım anında ödüller haricinde, toplam arzın %15,42’sini oluşturan 17,39 milyon ETH (36,54 milyar dolar) stake edilmiş durumda.

Dünkü net staking bakiyesi (çekilen toplam ETH – yatırılan toplam ETH miktarı) aslında pozitif. Çekilen 14.300 ve depozito tutarı 18.370 ETH olup, 4.070 ETH artı bakiye oluşmuş.

Dün tamamlanan Ethereum Shapella yükseltmesi, kullanıcılar ve doğrulayıcıların stake edilmiş ETH’lerini çekmelerine sağlıyor. Bunun yanısıra, güncelleme, belirli işlemlerde Ethereum gas ücretlerini de optimize ediyor.

Shapella (Shangai) güncellemesinin gerçekleştirilmesinden bu yana net staking bakiyesi yaklaşık 140.000 ETH. Çekilen miktar 247.820 iken, yatırılan miktar ise 107.790 ETH.

A1DAAA37 46CB 4251 9C87 DB9084D3CE79
Saatlik olarak çekilen Ether miktarı, sabit bir oranda biraz azaldı. Kaynak: token.unlocks.app

Stake edilen Ether’den en büyük çekim yapan Kraken borsası olup, toplamda 551.000 ETH’nin (1 milyar $) üzerinde para çekme talebi başlatmış.

Kraken’in staking işlemleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), borsanın 30 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul ettiği, staking programını kayıt dışı olduğu iddiasıyla ilgili suçlamaları çözmek için yaptığı işlemlerle alakalı.

707A576D E085 4A55 8678 C35D6A993F4C
Ether fiyatı 2100 doların üzerine çıktı. Kaynak: TradingView

Yazım esnasında Ether fiyatı son 24 saatte yüzde 10,7 yükselerek 2.119 dolar seviyesinde bulunuyor.

(Visited 25 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BNB'den önemli haber! Bu tarihten itibaren tamamen değişecek

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel