Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaBitcoin Haberleri14 Haziran: BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE fiyat analizi

14 Haziran: BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE fiyat analizi

BTC, BNB, ADA, DOGE, ETH

Bitcoin (BTC), son birkaç günde gerçekleşen bir dizi olumlu haber akışının ardından 40.000 dolarda bulunan psikolojik direncin üzerine çıktı. Bitcoin fiyatını etkileyen ilk olumlu haber Elon Musk’ın eğer Bitcoin madencilerinin %50’den fazlası “temiz enerji”ye geçerse Tesla’nın BTC ödemelerini tekrar kabul edeceğini duyurmasıyla geldi.

Bitcoin’deki toparlanmayı hızlandıran bir diğer haber ise Paul Tudor Jones’in her yatırım portföyünde %5 Bitcoin bulunması yönündeki önerisiydi. Ayrıca Jones, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon rakamlarındaki geçicilik vurgusunu eleştirdi.

Bu olumlu haberler, mevcut düşüş ile Bitcoin’in temellerinin sarsılmadığı kanıtlandı. Bu nedenle, fiyat istikrar kazandıkça Bitcoin yeniden kurumsal yatırımcı çekebilir.

Bunlara ek olarak, MicroStrategy’de yeni bir Bitcoin alımına giderek elindeki BTC sayısını 10.000’in üzerine çıkarmayı planlıyor.

Gelen olumlu haberler ile BTC’ye olan talep artışı, kripto para piyasalarında toparlanmaya öncülük edebilir mi? Bunun cevabını öğrenmek için ünlü analist Rakesh Upadhyay’ın ilk 5 kripto para birimi hakkında yaptığı analizleri inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin 13 Haziran’da yükseldi ve düşen üçgen formasyonunun direnç çizgisini kırmayı başardı. Alıcılar bugün alımlarına devam etti ve fiyat 40.000 $’ın üzerine çıktı.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

20 günlük basit hareketli ortalama (36.779 $) düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgeye yükseldi. Bu işaretler de satış baskısının azaldığını gösteriyor.

BTC/USDT çifti artık sert bir direnç olarak hareket edebilecek 50 günlük SMA’ya (44.571 $) doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Fiyat bu dirençten düşer ve 20 günlük SMA destek seviyesi olarak hareket ederse, piyasadaki duyarlılığın yükselişe geçtiği öngörülebilir.

50 günlük SMA’nın kırılması, trendde olası bir değişikliğe işaret edecek ve parite daha sonra 51.483 $’a yükselebilir. Paritede geri çekilme yaşanırsa ve 36.600 $’lık desteğin altına düşerse bu yükseliş görünümü reddedilecektir. Böyle bir hareket, yatırımcıların pozisyonlarını küçük rallilerde terk ettiğine işaret edebilir.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy’den büyük bir Bitcoin alımı daha geliyor!

ETH/USDT

Ethereum (ETH), 12 Haziran’da simetrik üçgenin destek noktasından aşağı doğru kırıldı. Öte yandan, ayılar daha düşük seviyeleri koruyamadı. Bu, alıcıların düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

ETH/USDT paritesi 13 Haziran’da trend çizgisinden toparlandı ve boğalar şimdi fiyatı 20 günlük SMA’nın (2.581 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Eğer başarılı olurlarsa parite üçgenin direnç çizgisine yükselebilir.

Üçgenin ve 50 günlük SMA’nın (2.940 $) üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erdiğine işaret edebilir. Parite daha sonra, %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 3.806 $’a yükselebilir.

Parite, mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve 2.200 $’ın altına geri çekilirse bu olumlu senaryo geçersiz kılınacaktır. Bu, 2.079 $’a ve ardından 1.728 $’a düşüşün kapılarını açabilir.

İlginizi çekebilir: Ethereum arzının dörtte biri artık akıllı sözleşmelere kilitlendi

BNB/USDT

Binance Coin (BNB), 13 Haziran’da trend çizgisinden sıçradı ve boğalar fiyatı 20 günlük SMA’nın ( 364 $) üzerine çıkardı. Bu, boğaların trend çizgisini agresif bir şekilde koruduğunu gösterir.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Boğalar fiyatı 20 günlük SMA’nın üzerinde tutmayı başarırsa, BNB/USDT çifti 433 $’a kadar yükselebilir. Bu seviye bir direnç görevi görebilir ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine itebilirse, yükselen üçgen formasyonu tamamlanmış olacaktır.

Bu yükseliş formasyonunun hedefi ise 609 $’dır. Kademeli olarak yükselen 20 günlük SMA ve 46’nın üzerindeki RSI, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden aşağı doğru hareket ederse ve trend çizgisinin altına düşerse, arzın talebi aştığı anlamına gelir. Parite böyle bir durumda 291 $’a ve ardından 211 $’a kadar geri çekilebilir.

İlginizi çekebilir: Bu altkoin toparlanmanın ortasında uzaya çıkmaya hazırlanıyor

ADA/USDT

Cardano (ADA), 11 Haziran’da trend çizgisinin altına düştü ancak ayılar fiyatı daha düşük seviyelere çekemedi. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor. Altkoin, 13 Haziran’da trend çizgisinin üzerine çıkmayı başardı ve boğalar şu anda fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Boğalar bunu başarabilirlerse ADA/USDT çifti, ayıların zorlu bir meydan okumayı planladıkları 1.94 $ seviyesine yükselebilir. Bununla birlikte, bu direncin üzerinde bir kırılım ve kapanış, düzeltmenin bittiğine işaret edecektir.

Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamalardan aşağı yönlü hareket ederse parite tekrar 1.33 $’a düşebilir. Bu desteğin altındaki bir kırılma, zayıflığa işaret edebilir ve parite 1 $’a kadar gerileyebilir.

İlginizi çekebilir: Yeni Ripple raporu yayımlandı: Blockchain teknolojisi yararlı!

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), OBO formasyonunun boyun çizgisini korumaya çalışıyor. Bu, boğaların bu desteği savunmaya çabaladıklarını gösterir. Alıcılar, fiyatı 20 günlük SMA’nın (0.34 $) üzerine çıkarabilirse, altkoin 50 günlük SMA’ya (0.40 $) doğru yolculuğa çıkabilir.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Ayıların 50 günlük SMA’da yine sert bir direnç oluşturması muhtemel. Fiyat bu dirençten düşerse, DOGE/USDT çifti boyun çizgisine gerileyebilir ve birkaç gün boyunca bu aralığa bağlı kalabilir.

Düzleşen hareketli ortalamalar ve 46’nın hemen altındaki RSI, yakın vadede belirli bir aralıkta seyreden harekete işaret ediyor. Bu tarafsız nokta, alıcılar fiyatı 0.45 $’ın üzerine çıkarabilirse veya ayılar pariteyi boyun çizgisinin altına düşürürse geçersiz olacaktır.

İlginizi çekebilir: Sentiment Shiba Inu raporunu yayımladı: Popüler mem coinde ilgi ne durumda?

(Visited 487 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,541.00 1.00%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,983.42 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.531188 3.20%
solana
Solana (SOL) $ 50.63 3.12%
xrp
XRP (XRP) $ 0.415791 2.02%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.06 4.94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.085623 1.66%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.27%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000121 5.94%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.04 4.56%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.09 3.49%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.28 4.56%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.13 2.54%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.435603 1.67%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.656205 4.52%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.12 7.45%