Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaAltcoin Haberleri12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’deki (BTC) mevcut konsolidasyon için “kaçmak için dinlenen kafesteki bir boğa” tabirini kullandı. Stratejist, 2012 ve 2016’daki iki Bitcoin halvinginden bir yıl sonraki rallilerle karşılaştırıldığında, mevcut fiyat hareketini “ehlileştirme” olarak adlandırdı.

McGlone’a göre, Bitcoin “hâlâ fiyat keşif modunda” ve platosu halen çok uzakta.

Bitcoin merkezde kalırken, altkoinler gösteriye devam ediyor. 4 Ocak’ta %70’ye yakın olan Bitcoin dominasyonu, düşüşünü sürdürmekte. CoinMarketCap verilerine göre, %54.3 ile mevcut dominasyon, Nisan 2019’dan bu yana en düşük seviyede. Bu durum, birkaç altkoinin Bitcoin’den büyük bir farkla daha iyi performans gösterdiğine işaret ediyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Coin360

Öte yandan, bir Bitcoin borsa yatırım fonunun onaylanması, durumu Bitcoin’in lehine çevirebilir. Mike Novogratz’ın kurucusu olduğu Galaxy Digital, Pazartesi günü Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuruda bulundu. Bu son gelişme ile Bitcoin ETF’si başlatmak için başvuran adayların sayısı git gide büyüyor. Bu da dijital varlığa rağbetin hâlen çok fazla olduğunu gösteriyor.

Bitcoin, altkoinler yükselirken konsolide olmaya devam mı edecek yoksa yükselişe mi geçecek? Öğrenmek için analist Rakesh Upadhyay’ın ilk 5 kripto para birimi hakkındaki grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 11 Nisan’da, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir mum formasyonu oluşturdu. Boğalar, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.825 $’a ulaşarak bu belirsizliği tersine çevirmeye çalıştı, ancak ayıların başka planları vardı. Yine direnci başarıyla savundular.

Ayılar genel direnci savunsalar da fiyatı 60.000 $’dan daha aşağı çekemediler. Bu, yükselişin devam edeceğini tahmin eden boğaların uzun pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösteriyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan BTC/USDT

Boğalar fiyatı 61.825 $’ın üzerinde sürdürebilirse, BTC/USDT çifti yükseliş eğilimli ters baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Bu, formasyon hedefi olan 69.540 $’lık bir ralli ile sonuçlanabilir. Momentum devam ederse, dikkat edilmesi gereken bir sonraki hedef 79.566 $ seviyesidir.

Bu yükseliş görünümü, paritenin düşmesi ve 50 günlük basit hareketli ortalama (54.782 $) altına düşmesi durumunda geçersiz hâle gelecektir. Böyle bir hareket, daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

İlginizi çekebilir: Halvingler BTC Fiyatını Nasıl 400.000 Dolara Getirecek?

ETH/USDT

Ethereum (ETH), son üç gündür 2.040 $’lık kırılma seviyesinin üzerinde işlem görüyor, ancak yükseliş ivmeden yoksun. 10 Nisan mumundaki uzun fitil ve 11 Nisan’daki gün içi mum formasyonu, boğaların fiyatı yükseltmek için tereddüt ettiğini gösteriyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan ETH/USDT

Fiyat önümüzdeki birkaç gün içerisinde ivme kazanmazsa, ayılar fiyatı 2.040 $ seviyesinin altına çekmeye çalışacak. ETH/USDT çifti 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (1.985 $) altına düşerse, bir sonraki durak trend çizgisi olabilir. Bu, desteğin altında bir kırılma ve daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA ve 61’in üzerindeki RSI, boğalara avantaj sağlıyor. Boğalar, 2.200 $’ın üzerindeki fiyatı zorlarlarsa, parite 2.618 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) güçlü bir yükseliş trendinde, ancak son iki günün yükselişi erime belirtileri göstermeye başladı. Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, bazı yatırımcıların yüksek seviyelerde kâr satışı yaptığını gösteriyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan BNB/USDT

20 günlük EMA (385 $) yükselişe geçmesine rağmen, 84’ün üzerindeki RSI, kısa vadede rallinin aşırı ısındığını gösteriyor. Bu, önümüzdeki birkaç gün için küçük bir düzeltme veya konsolidasyona sebep olabilir. Güçlü yükseliş trendlerinde, düzeltmeler genellikle üç günden fazla sürmez.

Aşağı yönlü hareketteki ilk destek, 483.95 $’lık %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesidir. Fiyat bu desteğin üzerinden geri dönerse, duyarlılığın pozitif kaldığını ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Daha sonra boğalar, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 638.56 $’ın üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışabilirler.

İlginizi çekebilir: Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

XRP/USDT

9 Nisan’daki volatilite daralması 10 Nisan’da yukarı yönlü kırıldı ve XRP, 1.11 $’ın üzerine yükseldi. Boğalar 11 Nisan’da alımlarına devam etti ve fiyatı 1.50 $’a yükseltti. Ancak, günlük mumdaki uzun fitil, yatırımcıların daha yüksek seviyelerden kâr satışı yaptığını gösteriyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan XRP/USDT

Ayılar, bugün bu avantajı lehine çeviremedi ve bir düzeltme başlatamadı. Boğalar, yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı ancak başarısız oldu ve sonuçta bir Doji mum formasyonu oluştu. Bu, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi konusunda kararsızlık olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 1.50 $’ın üzerine çıkarabilirse, XRP/USDT çifti 2 $ seviyesine yükselebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat düşerse ve 1.30 $’ın altına inerse, paritede bir düzeltme görülebilir.

Aşağı yönlü hareketteki en büyük destek seviyesi 1.11 $’dır. Alıcılar bu seviyeyi desteğe çevirebilirse, parite bir kez daha 1.50 $’ın üzerine çıkma girişiminde bulunabilir. Öte yandan, 1.11 $ seviyesinin altındaki bir kırılma, 20 günlük EMA’ya (0.89 $) düşüşle sonuçlanabilir.

İlginizi çekebilir: XRP Neden Devasa Bir Ralli Yaşıyor?

ADA/USDT

Boğalar, geçtiğimiz birkaç gün içinde Cardano’yu (ADA) 50 günlük SMA’nın (1.17 $) üzerinde başarıyla tuttu ve şu anda bir yukarı hareket başlatmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, günlük mumdaki uzun fitil, satın almanın 1.33 $ seviyesinin üzerinde durduğunu gösteriyor.

12 Mart: BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan ADA/USDT

Boğalar fiyatı, 1.33 $’ın üzerinde tutamazsa, agresif ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.17 $) altına düşürmeye çalışabilir. Bunu yapmayı başarırlarsa, ADA/ USDT çifti 1.03 ile 0.98 $ seviyelerindeki destek bölgesine düşebilir.

Bu bölgede meydana gelecek bir toparlanma pariteyi birkaç gün daha hedefe bağlı tutabilir. Öte yandan, ayılar fiyatı bölgenin altına çekerse, parite 0.80 $’a düşebilir.

Parite, fiyatı 1.33 $’ın üzerinde tutarsa, bu olumsuz görünüm geçersiz hâle gelecektir. Bu, fiyatı 1.48 $’a çıkarabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 2 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

İlginizi çekebilir: Cardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Hard Fork’unu Devreye Alıyor

(Visited 8 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,458.00 0.58%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,976.19 0.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.529265 2.15%
solana
Solana (SOL) $ 50.41 1.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.415047 0.62%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.00 2.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.084725 0.18%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.80%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.00012 1.10%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.85 2.92%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 2.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.22 2.07%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.93 1.65%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.433292 0.52%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.648571 1.81%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.09 5.10%