Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaAltcoin Haberleri100 Milyon Dolarlık Binance Coin (BNB) Çalındı, İşte Detaylar

100 Milyon Dolarlık Binance Coin (BNB) Çalındı, İşte Detaylar

100 Milyon Dolarlık Binance Coin BNB Çalındı İşte Detaylar

En son olayda, Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB), hackerların 100 milyon dolar değerinde BNB tokenini çalmasıyla büyük bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

Saldırı, zincirler arası bir köprü BSC Token Hub’da oldu. Köprü, BNB Beacon Chain (BEP2) ve BNB Chain’i (BEP20 veya BSC) birbirine bağlayan zincirler arası bir köprüdür.

Kısa bir süre öncesinde Binance CEO’su Changpeng Zhao, “durumun kontrol altına alında olduğunu” açıkladı.

Zincirler arası bir köprü olan BSC Token Hub’daki bir istismar, fazladan Binance Coin (BNB) ile sonuçlandı. Tüm doğrulayıcılardan BSC’yi geçici olarak durdurmalarını talep ettik. Olay artık kontrol altında.

 

Paranız güvende. Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz ve bunun için daha fazla güncelleme yapacağız.

BNB Chain yetkilileri, olayda çalınan varlıkların 100 milyon ila 110 milyon dolar değerinde olduğunu belirtti. Bunlardan 7 milyon dolarlık token ise olaydan sonra donduruldu.

Çapraz zincir köprüler bir süredir hackerların ortak saldırı noktası durumunda. Bunlar temel olarak tokenlerin zincirler arasında aktarılmasını sağlayan platformlardır.

Binance CEO’su CZ ayrıca, kaybedilen tüm fonları tazmin edeceklerini söyledi.

Her durumda Binance, hackerların çaldığı her türlü fonu karşılayacaktır.

Binance Coin (BNB) Fiyatı Yüzde 4 Düştü

Saldırı haberlerinin ardından, Binance Coin (BNB) fiyatı satış baskısı altına girdi. Yazım zamanında,327.05 USD fiyat ve 45,7 milyar dolar piyasa değeri ile yüzde 3,8 düşüşle işlem görüyor. Sonuç olarak, Binance Coin geçen haftaki kazanımlarının neredeyse tamamını kaybetti.

Blockchain güvenlik ve analitik platformu PeckShield şu açıklamalarda bulundu:

BNB Chain’e saldıranlar, diğer Zincirlere ~89,5 milyon dolar, Ethereum’a ~%58 ve Fantom’a ~%33, Arbitrum’a ~%4,5 köprü yaptı

(Visited 64 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel